UWAGA! Egzaminy wstępne do STiJO odbędą się 23.09.2017 r.! Więcej informacji w zakładce Rekrutacja 2017/2018

Drzwi Otwarte 2016

DRZWI OTWARTE 2016

23 kwietnia 2016, godz. 12:00

Collegium Chemicum, ul. Grunwaldzka 6, Poznań

 

Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte w Szkole Tłumaczy i Języków Obcych UAM
połączone z wykładem profesora Michaela Abdalli na temat

 

"Konspiracyjna wizja historii w islamie.
Europeizacja islamu czy islamizacja Europy?"

 

Podczas spotkania podamy szczegóły dotyczące egzaminów wstępnych, programów nauczania oraz inne informacje dotyczące podyplomowych specjalistycznych studiów tłumaczeniowych.

 W spotkaniu uczestniczyć będą tłumacze-dydaktycy, absolwenci oraz nasi studenci.

Serdecznie zapraszamy!

Szkoła Tłumaczy i Języków Obcych UAM

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prowadzimy obowiązkową rejestrację uczestników Drzwi Otwartych na stronie: Rejestracja

 

Prof. dr hab. Michael Abdalla - naukowiec uniwersytecki z Poznania. Pochodzi z Syrii, jest chrześcijaninem obrządku antiocheńskiego (aramejskojęzyczny od urodzenia w 1952), od czterdziestu lat mieszka w Polsce. Studiował technologię żywności w obecnym Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, gdzie pracuje od 1980 roku. Głównym obszarem jego zainteresowań są tradycje żywieniowe ludów Bliskiego Wschodu. Obecnie pracuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, gdzie zajmuje się zagadnieniami z pogranicza historii, literatury, kultury i etnografii społeczności asyryjskiej. Opublikował 162 prace dotyczące historii, duchowości i kultury ludowej asyryjskich chrześcijan oraz historii i kultury żywienia.